UWAGA - ZMIANY W HARMONOGRAMIE MATUR otwórz .

Podsumowanie konkursu DKMS

Dodane dnia 21.04.15

19. kwietnia w galerii VIVO odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o DKMS - dawstwie szpiku kostnego. W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.
I miejsce zajęła H. Bukowska z kl. IV D, II miejsce M. Fuczko i P. Janicka z kl. III C, wyróżniono także M. Stasiak z kl. III D. Konkurs został zorganizowany przez studentów PWSZ w Pile - Ambasadorów DKNS. Celem akcji było uświadomienie ludziom, że wystarczy chwila, krótkie badanie (wymaz) i można zarejestrować się w banku dawców szpiku. Konkurs przeprowadziła p. M. Jeż.

Sukces Martyny Masion

18. kwietnia na pilskiej wyspie podczas festynu „Miasto Ogród” Martyna Masion (kl. IV D) odebrała z rąk Senatora RP Mieczysława Augustyna nagrodę za pracę plastyczną wyróżnioną w powiatowym konkursie „Światło, źródło życia na Ziemi”. Uczennicę przygotowała p. Anna Lejba. Serdecznie gratulujemy!

XX Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich

Dodane dnia 17.04.15

16 i 17. kwietnia miał miejsce ogólnopolski finał XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich. Finalistów gościł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koszalinie.W trakcie dwudniowej rywalizacji wyłoniono najlepszego laureata- został nim uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku- Białej. Wprawdzie naszym finalistom - Natalii Kalas i Darkowi Wielickiemu nie udało znaleźć się wśród laureatów, jednak mieli satysfakcję odbierając dyplom finalisty i potwierdzenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji A.35.

Targi w Kaczorach

Dodane dnia 16.04.15

15. kwietnia w Kaczorach uczniowie gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Ekonomicznych. Naszą szkołę reprezentowali: pedagog Magdalena Wiza oraz uczennice z kl. III D Sandra Maślanka i Dominika Olszewska.

XV Konkurs Matematyczny dla klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego

15. kwietnia pięcioro uczniów klas pierwszych: Agata Buszka, Alicja Kuske, Mateusz Korniluk, Remigiusz Nowak i Jakub Żubryj zmierzyło się z uczniami innych szkół w XV Konkursie Matematycznym dla klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego. Konkurs odbył się w I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Pile. Przez 120 minut uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Wśród uczniów techników powiatu pilskiego III miejsce zajęła Alicja Kuske, uczennica klasy I B. Będzie ona reprezentować naszą szkołę w konkursie regionalnym, który odbędzie się w czerwcu w ZSP w Czarnkowie.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych

15. kwietnia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych. Wśród startujących nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Najlepiej zaprezentowali się: K. Januzik, który z dużą przewagą wygrał bieg klas pierwszych i D. Nguyen, który w swojej kategorii wiekowej pokonał metę na trzeciej pozycji. Dalsze pozycje zajęli: D. Jarosiński, J. Góźdź, G. Piotrowski i P. Janicka. Medaliści będą reprezentowali powiat pilski na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się 9. czerwca w Żerkowie. Opiekunem naszej reprezentacji była p. Jolanta Jagła.

Konkurs Matematyczny EUKLIDES

Dodane dnia 15.04.15

14. kwietnia odbył się w naszej szkole etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EUKLIDES. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli i Dyrektorów Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, którego nasza szkoła jest członkiem. ZSE reprezentował w konkursie uczeń klasy III G Kamil Stolarczyk. Wyniku uzyskanego przez Kamila jeszcze nie znamy, ale mamy nadzieję, że zajmie wysokie miejsce i weźmie udział w rozgrywce finałowej EUKLIDESA.