Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Twoja szansa na darmowe, legalne oprogramowanie.

Dodane dnia 11.10.17

Jak co roku uruchamiamy wraz z projektem IT szkoła procedurę przyznania uczniom ZSE w Pile dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium (dawniej Dream Spark), zbioru legalnego oprogramowania firmy Microsoft. Wszystkie informacje dotyczące procedury uzyskania dostępu do zasobów Imagine Premium można uzyskać u Tomasza Bigosa w sali 28. Po uaktywnieniu dostęp do zasobów będzie ważny do 30 września 2018. Dostęp mogą uzyskać wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile (wszystkich specjalności TE, TOR i TI) zarejestrowani w projekcie po spełnieniu warunków przedstawionych przez nauczyciela w nieprzekraczalny terminie do dnia 27 października 2017 do godz. 23.59. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY i oparty o samodoskonalenie na platformie e-learningowej.

KONKURS NA STRONĘ WWW SZKOŁY

Dodane dnia 09.10.17

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie na szkolną stronę WWW.
ZBUDUJ Z NAMI NOWĄ JAKOŚĆ


REGULAMIN

Zagrożenia płynące z Internetu

Dodane dnia 06.10.17

W czytelni biblioteki szkolnej odbyły się spotkania dla uczniów klas pierwszych na temat zagrożeń płynących z Internetu. Miały one na celu zwrócenie uwagi na skutki niewłaściwego korzystania z globalnej sieci. Prelekcję przeprowadzili nauczyciele – p. Jakub Małuch i p. Błażej Ciepłuch.

Wycieczka szkolna do Warszawy

Dodane dnia 06.10.17

Galeria: przejdź do albumu

6. października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: Agnieszką Jakubowską, Lucyną Jankowską i Iwoną Lasocką zorganizował wycieczkę edukacyjną do Warszawy. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klas: Id, IIg, IIIc, IIId, IIId oraz IVb. W programie znalazła się między innymi wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, która była zwieńczeniem akcji "BohaterON". Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Starówkę, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, kościół pw. św. Jana Chrzciciela i kościół pw. św. Anny. Ponadto młodzież miała okazję zobaczyć pomnik warszawskiej Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki. Przed 24.00 wszyscy nieco zmęczeni, ale w znakomitych humorach, wrócili do Piły.

Tadeusz Kościuszko w historii i tradycji

Dodane dnia 05.10.17

Galeria: przejdź do albumu

29. września klasa 3b świętowała Dzień Chłopaka. Na dobry początek dnia dziewczyny przygotowały smaczną niespodziankę dla swoich kolegów. Następnie klasa odwiedziła Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Była to okazja do obejrzenia wystawy "Tadeusz Kościuszko w historii i tradycji". Warto zaznaczyć, że ekspozycja została przygotowana w związku z 200. rocznicą śmierci tego wielkiego Polaka. W ramach wizyty w muzeum uczniowie poznali również wiele faktów z życia Stanisława Staszica. Ponadto młodzież mogła zobaczyć kilka pamiątek, które pozostały po pilaninie. Muzeum Stanisława Staszica jest na pewno miejscem wartym odwiedzenia.

BOOKCROSSING

Dodane dnia 04.10.17

Galeria: przejdź do albumu

Nasza biblioteka w październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, promuje czytelnictwo m.in.. poprzez bookcrossing, czyli przekazywanie w obieg przeczytanych książek. Przyjdź do biblioteki szkolnej po książkę, przeczytaj ją i podaj dalej –niech inni też mają szansę na jej przeczytanie.
Możesz też przynieść swoją książkę i podarować innym.
Niech książki sprawiają radość.

Dzień warkocza w Dniu Chłopaka

Dodane dnia 03.10.17

Galeria: przejdź do albumu

29 września Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Dnia Chłopaka zorganizował " Dzień Warkocza”. Chłopacy z Ekonomika wykazali się niezwykłą pomysłowością i na szkolnym korytarzu zrobiło się stylowo.